Zadowolenie z pracy zawodowego , postrzegane jest w kontekście wyników na stanowisku pracy.

Młodzi, są przekonani, że po ukończeniu studiów robota będzie na nich czekać , nic bardziej mylnego . Naturalnie praca czeka, ale dla doświadczonych w danym zawodzie lub dla niedoświadczonych za niską płacę. Czasy , gdy zdobywanie wiedzy było pewność otrzymania wysokiego wynagrodzenia, minęły , rynek nie potrzebują pracowników posiadających wiedzę teoretyczną, ale wyróżniających się cechami charakteru,   które przyczyni się do przysparzania firmie dochodów . Przedsiębiorczość, przebojowość to cechy zauważane przez pracodawców , praca dla takich rozpoczynających karierę odpornych na stres ludzi jest dostępne. Oczekiwania społeczeństwa, co do wysokości wynagrodzenia za pracę rośnie , obywatele chcą osiągać wyższe dochody, bo ich aspiracje są większe, pragną więcej mieć i zabezpieczyć swojej rodzinie godne warunki życia . 

Satysfakcja z pracy jest istotna, odczuwanie uznania przez przełożonych również , połączenie tych czynników z satysfakcjonującym pensją postrzegane jest za powodzenie w życiu zawodowym. Wyjazd z kraju za pracą jest nadal uważany, jako jedna z alternatyw , jednak czym człowiek starszy , tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w ojczyźnie. Praca , dzięki której człowiek zabezpieczyć sobie i rodzinie dach nad głową oraz wysoki standard życia,  jest dostępne tylko dla nielicznych. 

dejtingsida

Stanowiska takie jak przedsiębiorca , pozwalają uzyskania wysokie dochody , ale praca taka wiąże się z z całym dniem spędzonym w pracy, przeżywaniem sytuacji stresujących i przymusem sprostania coraz większym wymaganiom . Traktowanie pracy , jako niemiłej obowiązku, konieczności jest nie tylko niezadowalające dla pracownika ,  ale także dla pracodawcy , niesatysfakcjonująca praca to niezadowolony pracownik ,  który jest mniej wydajny , ciągle wyczerpany i zestresowany .